عمومی

راه های تشخیص رویال کنین اصل از تقلبی در بسته بندی غذای خشک

رویال کنین اصل تقلبی
4/5 - (23 امتیاز)

تشخیص اصل یا تقلبی بودن بسته های غذای رویال کنین در هنگام خرید، یکی از چالش های اساسی خریداران این محصولات در ایران می باشد.در این مقاله قصد داریم تا شما را با مشخصات ظاهری بسته یندی های برند رویال کنین تا تاریخ انتشار این مطلب آشنا کنیم. بدیهی است که هر گونه تغییر در ظاهر و جنس بسته بندی های این کمپانی، که بعد از تاریخ انتشار این مطلب ایجاد شود را در انتهای مقاله اضافه خواهیم کرد.

کمپانی رویال یکی از با کیفیت ترین و محبوب ترین مجموعه های تولید خوراک حیوانات خانگی در جهان است. محصولات این شرکت فرانسوی در ایران نیز از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. محصولات این برند به علت تنوع بالا و وزن های متفاوت بسته بندی ، نیازهای عموم سرپرست های حیوانات را فراهم می کند.

تا حدود سال 2021 میلادی این برند به طور رسمی در ایران فعالیت داشت اما پس از ممنوعیت واردات محصولات حیوانات خانگی در ایران، فعالیت رسمی این شرکت نیز به پایان رسید. بعد از این اتفاق وارد کننده ها به صورت غیر رسمی اقدام به تامین بازار خوراک حیوانات خانگی در ایران کردند. اما مشکل عدم نظارت و نبود خدمات پس از فروش باعث شد تا محصولات متفاوت با قیمت های مختلف در بازار وجود داشته باشد.

مجموعه ایران کنین با توجه به نیاز سر پرستان حیوانات برای اطلاع از اصالت و قیمت واقعی محصولات تشکیل شد و اقدام به معرفی تولیدات این برند به طور تخصصی و با زبان فارسی نمود.

در ابتدای امر باید بدانیم که دلیل اختلاف قیمت محصولات رویال کنین در فروشگاه های مختلف چیست و به چه عواملی بستگی دارد.

فهرست مطالب

اختلاف بالای قیمت رویال کنین در فروشگاه ها مختلف

محصولات رویال بعد از ممنوعیت واردات ، از مرز های شمالی ، شرقی ، غربی و جنوبی با روش های مختلف وارد ایران می شود. این بار ها عمدتا از کشور های ترکیه، عراق، امارات، پاکستان و در برخی موارد چین وارد ایران می شود. پس از ورود به مرز ها ، بسته به منطقه جغرافیایی و شرایط سفارشات، این محصولات به اشکال گوناگون به کلان شهر ها انتقال یافته و پس از آن به سایر نقاط ایران منتقل می شوند.

اما در این چرخه انتقال ممکن است قیمت هایی که به دست مشتری می رسد متفاوت باشد. دلایل اختلاف قیمت محصولات به شرح زیر است:

لیست دلایل اختلاف قیمت رویال کنین در بازار

  • اختلاف قیمت محصولات در کشور های مختلف و نمایندگی های گوناگون
  • اختلاف هزینه های باربری در مقاطع زمانی مختلف بر اساس شرایط مرز ها
  • تفاوت در هزینه باربری دریایی با باربری زمینی ، هوایی و یا کولبری
  • دست به دست شدن بار های ورودی تا رسیدن به مصرف کننده اصلی
  • تاریخ انقضای محصولات
  • سالم و تمیز بودن بسته ها
  • خدمات پشتیبانی و ارسال محصولات در فروشگاه های آنلاین
  • مکان به فروش رسیدن محصولات در فروشگاه های حضوری
  • اصل یا تقلبی بودن بسته ها

روش های تشخیص بسته های اصل یا تقلبی غذای خشک رویال کنین

بسته بندی محصولات غذای خشک رویال بسیار با کیفیت بوده و در طول سالیان ، به هیچ وجه دچار تغییر یا افت کیفیت نشده است. این بسته بندی ها در محصولات مختلف کمپانی متفاوت هستند. جنس بسته ها می تواند با توجه به وزن محصول ، متفاوت باشد.

در ادامه چند روش ساده برای تشخیص اصالت محصولات رویال کنین و اطمینان از تقلبی نبود آنها را شرح می دهیم.

طرح روی بسته ها و توجه به کیفیت چاپ

اولین و ساده ترین نکته ای که در خرید محصولات رویال باید مد نظر قرار دهید توجه به ظاهر بسته ها است. لوگو یا نماد برند رویال کنین روی تمامی بسته ها با رنگ قرمز و بزرگ درج شده است. در قسمت پایین لوگو یک طرح که عموما شامل تصویر یک حیوان می باشد قرار دارد که همیشه ثابت است. مثلا اگر شما غذایی برای گربه نژاد پرشین بالغ خود تهیه می کنید ، طرح روی جلد آن باید همیشه همان طرح گربه نژاد پرشین همیشگی باشد.

البته ذکر این نکته ضروری است که هر چند سال یک بار شرکت، طراحی بعضی محصولات را تغییر می دهد. مثلا در سال 2020 طراحی خیلی از محصولات از جمله غذاهای درمانی تغییر کرد. در سال 2022 میلادی نیز طرح جدیدی برای بسته های غذای بچه گربه و توله سگ در نظر گرفته شد که در ادامه بعضی از این تغییرات را مشاهده می کنید.

در قسمت پشت بسته ها عموما توضیحات خوراک به چند زبان زنده دنیا درج شده که بسته به اینکه محصول در کدام کشور بسته بندی شده باشد ، متفاوت خواهد بود. مثلا محصولاتی که در ترکیه بسته بندی شده اند ممکن است 9 زبانه باشند و بسته های مصر یا روسیه 12 زبانه طراحی شوند. در ادامه توضیحات ، روش مصرف غذا بر اساس وزن حیوان درج شده است.

در انتهای صفحه پشتی بسته ها عموما یک فضای خالی برای درج تاریخ انقضا و سری ساخت محصول وجود دارد.

تاریخ انقضا و توجه به ساختار و ابعاد

تاریخ انقضا در محصولات رویال کنین همیشه در یک مکان مشخص از بسته و با یک ساختار یا فونت واحد درج می شود. حتی سایز این نوشته نیز همیشه ثابت می باشد. توجه کنید که در بسته های با وزن بالا گاهی تاریخ انقضا دو بار درج می شود تا اگر در اثر جابجایی یکی از آنها پاک شد، بتوان از مشخصات خط بعدی استفاده کرد.

برای تشخیص بهتر اصالت تاریخ انقضا بهتر است محصول خرید جدید را با بسته ای که از قبل استفاده کرده اید مقایسه کنید و مطمئن شوید که فونت ، سایز و محل قرار گیری آن یکسان است.

بارکد و کیو آر کد

بر روی بسته های غذای رویال بارکد و کیو آر کد محصول درج شده است. شما می توانید با نصب اپلیکیشن های اندروید و آی او اس رویال کنین در موبایل خود، از خدمات این شرکت بهره مند شده و از تقلبی یا اصل بودن کالا اطمینان حاصل کنید.

البته با توجه به ورود غیر رسمی محصولات به ایران و نامشخص بودن کد خرده فروشی ، نمی توان از طریق این روش اطلاعات درستی دریافت کرد. برای دریافت اپلیکیشن رویال کنین اینجا کلیک کنید.

قسمت باز شو در محصولات غذای خشک

قسمت باز شو در محصولات رویال کنین دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که کیفیت آن در طول سالیان ثابت بوده است. شکل ظاهری بخش باز شو طبق تصویر زیر همیشه ثابت می باشد.همچنین نشان Fresh Pack در اکثر محصولات این کمپانی مشاهده می شود(بعضی از محصولات با بسته بندی سنگین این نشان را ندارند).

باز شو در بسته های غذای خشک رویال کنین همیشه دارای زیپ کیپ می باشد(بعضی از محصولات با بسته بندی سنگین زیپ کیپ ندارند). زیپ کیپ به شما کمک می کند تا پس از استفاده درب بسته را دوباره پلمپ کرده و از ورود هوا و رطوبت اضافی به داخل بسته جلوگیری کنید.

شناخت فروشگاه های معتبر خرده فروشی

مطمئن ترین راه برای تشخیص رویال کنین اصل یا تقلبی و جلوگیری آسیب به حیوان به واسطه خرید بسته فاقد اعتبار و اصالت ، خرید از فروشگاه های معتبر می باشد. اعتبار فروشگاه ها را معمولا از خوشنام بودن و تعداد مشتریان ثابت می توان تشخیص داد.

گروه ایران کنین نیز از سال جاری میلادی اقدام به تضمین کیفیت محصولات رویال کنین در انبار مجموعه و همچنین فروشنده های معتبر با استفاده از برچسب pvc کرده است. در صورتی که برچسب ایران کنین همراه با کیو آر کد ما روی بسته های رویال کنین  موجود باشد می توانید از خدمات ضمانت اصالت کالای ایران کنین استفاده کرده و با خیال راحت تر خرید کنید.

سخن پایانی

در پایان باید گفت که به علت کیفیت بالای بسته بندی محصولات رویال کنین و تنوع بالای تولیدات، امکان تقلب در بسته بندی برای هیچ گروهی در ایران مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل عموما بسته های بازار ایران اورجینال هستند. فقط باید به این نکته توجه داشت که تاریخ انقضا در مواردی ممکن است پاک شده و با دستگاه های چاپ دستی مجددا درج شود. این گونه بسته ها متاسفانه در بازار وجود دارند.

توصیه می شود در هنگام خرید، قیمت ها را بررسی کرده و از خرید بسته های با قیمت نامعقول و غیر منطقی خودداری کنید. برای تشخیص قیمت واقعی محصولات می توانید اینجا کلیک کرده و از آپدیت روزانه آگاه شوید.

لینک کوتاه : https://irancanin.com/?p=7907

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هفت =

16  −  11  =